Utwór „Requiem – The Story of One Sky”

utwór „REQUIEM: The story of one sky”

23 września 2022r. na solowym koncercie Dimasha Qudaibergena w Ałmaty odbyła się premiera jego piosenki „The Story of One Sky”. 24 września 2022r. na spotkaniu fanów artysty, publiczność po raz pierwszy zobaczyła wideoklip z tą kompozycją.
12-minutowa praca Dimasha Qudaibergena poświęcona jest jedności ludzi na naszej planecie. Wszyscy jesteśmy podzieleni na rasy, narody i religie, ale wszyscy jesteśmy dziećmi jednej planety i żyjemy pod jednym niebem. Życie jest najwyższą wartością. Żadna święta księga nie wzywa do zniszczenia ludzi. Musimy nauczyć się być przyjaciółmi; nie może być tak, aby kilkoro dorosłych powodowało cierpienie milionów dzieci. Przyszłość naszej planety, przyszłość ludzi jest w naszych rękach, niech na świecie zapanuje pokój.

Jesteśmy dziećmi jednego Domu, jednej Ziemi i jednego Nieba.

Na stronie DimashNews.com można przeczytać historię wideoklipu, do którego główny scenariusz wymyślił sam Dimash.
Część pierwsza to dzieciństwo. Głównego bohatera i jego dwoje przyjaciół połączyły dziecięce przeżycia, symbole i wieczna przyjaźń. W tę przyjaźń wdarła się rywalizacja dwóch chłopaków o jedną dziewczynę.

Część druga pokazuje czas wojenny. Ten odrzucony chłopiec zostaje przywódcą, który wciąga swój naród w wojnę. W swojej ideologii wykorzystuje symbol przyjaźni z dzieciństwa. A doprowadza do śmierci i cierpienia niewinnych.
Część trzecia ukazuje pielgrzymów z różnych religii. Zjednoczeni tworzą Nadzieję i Wiarę w lepszą Przyszłość.

Nowy utwór Dimasha Qudaibergena nie jest o wojnie, jest o pokoju. Sceny wojenne są sposobem na pokazanie, co się dzieje, gdy tracimy miłość do siebie wzajemnie. Utwór jest wezwaniem do Jedności ludzkości, wołaniem o zaprzestanie dzielenia ludzi po linii społecznej, religijnej czy według narodowości. Wszystko po to, by zachować życie, miłość, przyjaźń i ziemię dla naszych dzieci.
We’re choosing life” – rozdzierająco woła Dimash.


Twórcy wideoklipu:
DimashAli Director – Kanat Aitbayev
Music – Dimash Qudaibergen
Lyrics – Liliya Vinogradova
Directed by – Alina Veripia
Script – Dimash Qudaibergen

Utwór jest dostępny na platformach muzycznych:

Dołącz do stowarzyszenia i zostań oficjalnym fanem twórczości Dimasha

Dimash Kudaibergen Fanklub Polska

stowarzyszenie zwykłe

Współczesna 6F/103
80 - 180 Borkowo
Gdańsk, Polska

Dołącz do stowarzyszenia i zostań
oficjalnym fanem twórczości Dimasha

Współpraca
Przydatne Linki